ZŠ a MŠ Ryžoviště

Mateřská škola a školní jídelna budou v době od 1. července do 31. srpna 2022 uzavřeny.

Něco o naší školcekreslené děti s hračkami

Mateřská škola se stala 1. září 2001 součástí Základní školy Ryžoviště. V její bezprostřední práci a činnostech s dětmi se tato skutečnost projevuje v každodenním setkávání a spolupráci.
Mateřská škola funguje jako jednotřídní, přijímány jsou děti ve věku od tří do šesti let, případně starší s odloženou školní docházkou, případně dvouleté, umožňuje-li to kapacita zařízení a úroveň sebeobslužných dovedností dítěte (bez plen, pije z hrnečku, s dopomocí se nají).

K dispozici mají děti v době od 6:30 do 16:00 hod.:

• prostornou šatnu, odpovídajícím způsobem vybavenou věšáky, sedacími plochami i úložnými prostory
  • třídu (podlahová plocha a objem vzduchu odpov. vyhl. 107/2001 Sb.). Prostorové uspořádání odpovídá nejrůznějším skupinovým a individuálním činnostem. Dítě má možnost uchýlit se do klidného koutku a neúčastnit se společných činností. V rámci finančních možností třídu modernizujeme, nyní je vybavena novým nábytkem, ve třídě je dětem  k dispozici dětský kuchyňský koutek s dřezem s tekoucí teplou a studenou vodou. Ve třídě byla instalována interaktivní tabule.
  • stravovací prostor ve třídě, která je spojena s výdejnou. Obědy jsou dopravovány výtahem z kuchyně v přízemí
  • vlastní hygienické zařízení – WC + umývárna včetně sprchového koutu – odpovídající počtu dětí
  • lehárnu vybavenou odpovídajícím nábytkem a lůžkovinami
  • třídu, umožňující pohybové aktivity
  • tělocvičnu (společně se žáky ZŠ), vybavenou standardním zařízením
  • rozlehlou zahradu s velkou travnatou plochou i stromovým porostem. Zahrada je izolována od hluku a prachu komunikací, bezpečná pro pohyb i nejmenších dětí, vybavená různými herními prvky a velkým pískovištěm

Nábytek:
Stoly, židle, TV nářadí, hygienická zařízení (toalety, umyvadla), lůžka – jsou přizpůsobena antropometrickým požadavkům a počtu dětí.
Hračky:
Vybavení hračkami, pomůckami a doplňky odpovídá počtu dětí. Uložení hraček umožňuje dětem samoobslužné užívání a manipulace.
Prostředí:
Usilujeme o estetické prostředí. Na výzdobě prostor se děti podílejí svými pracemi a tyto jsou přístupné i rodičům.

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola Ryžoviště, okres Bruntál, příspěvková organizace
Rýmařovská 282
79356 Ryžoviště
ID datové schránky:
4qzmb5f
telefonické kontakty:
škola: +420 554 286 037
nebo +420 739 053 844
školka: +420 739 492 689
jídelna: +420 554 286 016
zsams.ryzoviste@email.cz

Svátek má Adriana

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den boje proti narkomanii
  • Mezinárodní den na podporu obětí mučení

Zítra má svátek Ladislav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den politických vězňů
  • Světový den rybářství
  • Světový den sdělovacích prostředků
  • Světový den diabetiků

dnes, neděle 26. 6. 2022

V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Svatý Jan Burian mlátí bez cepů.