Potřeby pro školáky na školní rok 2018/19

Dětem prosím na nový školní rok připravte:

o   pouzdro, ve kterém budou:

pero (na bombičky nebo TORNADO – ne propisky),

2 až 3 tužky č. 2, guma

pastelky a strouhátko

nůžky

lepidlo (lépe tuhé – vysouvací tyčinka)

fix a hadříček (10 x 10 cm) k psaní na mazací tabulku

o   kapsář k připoutání na lavici

o   pevnou fólii A4 (rozevírací)

- ne euroobal, tzn. ne tenká průhledná kapsa s dírkami po straně, stojí kolem 15,- Kč

o   do výtvarné a pracovní výchovy

vodové a temperové barvy

voskovky

plastelínu

tuž černá

štětce (alespoň 2 – jeden tenčí kulatý a jeden silnější plochý – asi vel. 10)

pracovní oděv (zástěrka, staré triko nebo košile)

o   do školní družiny - pohodlné oblečení na ven (tepláky, boty "na lítačku") -  v případě

příznivého počasí chodíme na školní zahradu nebo i dál. Věci mohou zůstávat v šatně,

nejlépe  v tašce se jménem.

o   plavání - datum zahájení upřesníme, kvůli opravám bazénu pravděpodobně v 2. polovině září - připravte dětem v igelitové tašce plavky, ručník, mýdlo, hřeben, plaveckou čepici (lze zapůjčit na bazéně, jenom děti s vlasy „na ježka“ čepici nemusí). Plavecké brýle doporučeny (ne potápěcí). Do zahájení výcviku budeme cvičit ve školní nebo obecní tělocvičně, takže bude třeba i cvičební úbor.

na tělesnou výchovu asi od prosince - cvičební úbor (v podepsané igelitové tašce tričko, pohodlné kraťasy, boty s bílou podrážkou – jarmilky nebo sálovky)  - tašku lze nechávat ve škole.

o   k rýsování   -  druháci  jedno klasické pravítko (ne obrázková pouzdrová miniatura)

- třeťáci  jedno pravítko a kružítko

- čtvrťáci dvě pravítka a kružítko (z toho jedno pravítko musí být trojúhelník s ryskou, druhé libovolné, ne však obrázková hračka vkládaná jako součást vybaveného pouzdra)

o   obaly na sešity A5 + 1 obal na matematiku (rozměr sešitu 26 x 20 cm), 2 obaly A4

o   obaly na učebnice – vzhledem k různosti rozměrů tolerujeme zabalení učebnic do15. září. Z důvodu stoupajících cen učebnic bude škola za nadměrně poškozené učebnice (způsobené neobalením, polité, umazané) požadovat na konci roku finanční náhradu.

Sešity a výkresy nekupujete – nakupujeme je pro všechny hromadně z peněz získaných za sběr starého papíru (tímto všechny prosíme o pravidelné dodávky :-) )

Na závěr prosba:

– prosíme o pravidelnou kontrolu pouzdra, zejm. ostrouhaných tužek a pastelek, obalů, občas se dítěte přeptejte na lepidlo, gumu, nůžky, apod.