Potřeby pro školáky na školní rok 2021/2022

Dětem prosím na nový školní rok připravte:

o   pouzdro, ve kterém budou:

pero (na bombičky nebo TORNADO – ne propisky)Discover thousands of Premium vectors availables in AI and EPS formats. Download whatever, cancel whenever.

2 až 3 tužky č. 2 - nejlépe trojhranné, guma

pastelky (trojhranné jsou lepší) a strouhátko

lepidlo (lépe tuhé – vysouvací tyčinka)

bílá mazací tabulka + fix na bílou tabuli

(označen WHITEBOARD, ne permanent)

nůžky

o   kapsář k připoutání na lavici

o   do výtvarné a pracovní výchovy kufřík nebo krabici (přibližně o rozměrech 30x20x10 cm), kde budou:

vodové barvy (prvňáčci dostanou)

temperové barvy

voskovky  (prvňáčci dostanou)

plastelínu  (prvňáčci dostanou)

tuš černá

štětce (alespoň 2 – jeden tenčí kulatý a jeden silnější plochý – asi vel. 10)

(prvňáčci dostanou)

pracovní oděv (zástěrka, staré triko nebo košile)

o   do školní družiny - pohodlné oblečení i na ven (tepláky, boty "na lítačku") -  v případě

příznivého počasí chodíme ven.

Často v družině sportujeme - boty s bílou podrážkou do tělocvičny.

Věci mohou zůstávat v šatně, nejlépe v tašce se jménem.

Soosh • illustrator • (@vskafandre) • Photos et vidéos Instagram

o   plavání

zahajují žáci 2. a 3. ročníku

ve středu 8. září 2021.

Prvňáčci letos neplavou, zapojení 4. ročníku je v jednání.

Je možné, že čtvrťáci budou jezdit ve středu od 8:00 hod.

- připravte dětem v igelitové tašce plavky, ručník, mýdlo, hřeben, plaveckou čepici (lze zapůjčit na bazéně, jenom děti s vlasy „na ježka“ čepici nemusí). Plavecké brýle doporučeny (ne potápěcí).

na tělesnou výchovu - cvičební úbor (v podepsané igelitové tašce tričko, pohodlné kraťasy, boty s bílou podrážkou – jarmilky nebo sálovky)  - tašku s věcmi na cvičení lze nechávat ve škole.

o   k rýsování   -  druháci  trojúhelník s ryskou

- třeťáci  trojúhelník s ryskou a kružítko

- čtvrťáci dvě pravítka a kružítko (z toho jedno pravítko musí být trojúhelník s ryskou, druhé libovolné, tzn. dlouhé rovné 30 cm nebo druhý trojúhelník s ryskou)

o   obaly na sešity A5 + 1 obal na matematiku (rozměr sešitu 26 x 20 cm), 2 obaly A4

o   obaly na učebnice – vzhledem k různosti rozměrů tolerujeme zabalení učebnic do15. září. Z důvodu stoupajících cen učebnic bude škola za nadměrně poškozené učebnice (způsobené neobalením, polité, umazané) požadovat na konci roku finanční náhradu.

Sešity a výkresy nekupujete – nakupujeme je pro všechny hromadně z peněz získaných za sběr starého papíru (tímto všechny prosíme o pravidelné dodávky :-) )

Co pomůže:

- stojánek na opření učebnice

– pravidelná kontrola pouzdra (zejm. ostrouhaných tužek a pastelek, funkčního pera), obalů (záhadně se ztrácejí), občas se dítěte přeptejte na lepidlo, gumu, nůžky, apod.