Plavecký výcvik 2021

05.09.2021 12:26

Od středy 8. září zahajujeme plavecký výcvik. Kurz plavání trvá 10 dvouhodinových lekcí (do konce listopadu). 

Prvňáčci 

- na bazén nejedou, mají v rozvrhu dvě hodiny tělesné výchovy.

Druhý a třetí ročník 

- pro tyto děti je plavecký výcvik povinný. Pokud se ho nemohou ze závažných zdravotních důvodů účastnit, doloží tuto skutečnost lékařským potvrzením. Krátkodobou indispozici (nachlazení, opar, větší odřenina,...) omluví rodič předem, nejpozději v den plavání, písemně. Dopravu na bazén, vstupy a výuku hradí škola.

Organizace: děti přicházejí do školy s aktovkou, věci na bazén budou uloženy zvlášť v batůžku nebo tašce. První hodinu se učí podle rozvrhu, pak snědí malou svačinku připravenou z domova (školní svačiny se tento den nevydávají). V 9 hod. pro ně přijede autobus, který je odveze na bazén a po plavání zase zpět do školy, kde pokračuje výuka dle rozvrhu. Děti, které jsou z plavání omluveny, mohou v 9 hod. odejít domů a vrátit se na poslední vyučovací hodinu do školy – toto dohodněte předem s p. učitelkou.

Co na bazén: plavky, ručník, mýdlo, hřeben, koupací čepici (bez čepice jen kluci ostříhaní „na ježka“. Čepici lze zapůjčit za 5 Kč na bazéně). Možno mít také plavecké (ne potápěcí) brýle. Mohou si s sebou vzít drobné na nápoj z automatu, malou svačinku a pití. Při chladném počasí je nutná také teplá čepice na ven. Tento den holčičky vypravte bez šperků (řetízků, náušnic, ozdobných spon do vlasů), vlásky stáhněte do copů nebo dejte alespoň gumičku s sebou.

Čtvrťáci

Z důvodu naplněné kapacity autobusu a bazénu, nemohou být čtvrťáci ve výcviku společně s 2. a 3. ročníkem. Ale protože jim loni i předloni protiepidemická opatření znemožnila výcvik dokončit, podařilo se najít pro ně termín ve středu od 8:00 hod. Čtvrťáci proto  pojedou na bazén linkovým autobusem, odjezd z náměstí v 7:20 v doprovodu p. asistentky (jízdné hradí škola). Po plavání se vracejí do školy a pokračují ve výuce dle rozvrhu. Na zastávce předají aktovku s učením, která jim bude převezena do školy, aby s ní nemuseli na bazén. Věci na plavání budou mít uloženy zvlášť. Děti, které jsou z plavání omluveny, přijdou do školy na 10:00 hod. - toto dohodněte předem s p. učitelkou.