Lyžařský kurz

                             all before second breakfast - ANGELA MORGAN

V pondělí 27.1. naše škola vyrazila na lyžařský výcvik. Zamířili jsme opět na naši oblíbenou chatu Slunečná v Nové Vsi. Moc jsme se těšili, ale trochu jsme se báli, jestli budeme mít na čem lyžovat, protože meteorologové předpovídali spíše jarní počasí než chumelenice. Ale spletli se. Sníh na kopci byl a během lyžáku nám ještě další napadal.

 Kurz probíhal v lyžařském areálu Čerťák, kam nás od chaty vozil lyžařský autobus. První den jsme se rozjezdili na dětském svahu. Naši zkušenější lyžaři po rozcvičce a pár obloucích odešli na velký svah s opravdovou lanovkou. Ti menší trénovali na malém svahu. Naučili se lyže nazouvat, usilovně šlapali nahoru na kopec a zase dolů, učili se na lyžích otočit, vstát, pomalu sjíždět, zatáčet a brzdit. Druhý a třetí den už všichni lyžovali na velkém svahu. A šlo jim to parádně, jak se můžete přesvědčit v přiloženém videu.

Během kurzu měly děti připravenou hru Výstup na Mount Everest. Ve večerním programu děti plnily připravené úkoly a soutěžily, aby získaly potřebné metry, které je přibližovaly k vrcholu nevyšší osmitisícovky. V osobním volnu děti hrály stolní hry, malovaly si, povídaly. Trochu jsme zpívali u kytary a poslední večer byla diskotéka.

Zpět do školy jsme se vrátili rozesmátí, růžoví z čerstvého vzduchu a pyšní na své výkony. 

 

Video 

ze svahu zde: youtu.be/RklQodLuLFk

Video z večerního "Výstupu na Mount Everest" zde: youtu.be/IeZZapfZGII

A ještě i pár fotek.

Ze svahu zde: youtu.be/88mfDU3vMzc

Z chaty - soutěž Výstup na Mount Everest za tři večery  - foto tady: youtu.be/QKqVpXzcix0  ANGELA  MORGAN - Study March sandwich