Aha, to je ta Praha

Naše škola se v letošním roce účastní projektu "Jiný kraj, jiný mrav?", který spočívá v navázání přátelství s dětmi a paní učitelkou 4.C ze Základní školy Veronské náměstí v Praze.
Děti z této třídy navštívily letos v únoru na tři dny naši školu, aby poznaly, jak se žije žáčkům malé obce v malé škole. První příjezdový den se po ubytování společně seznámily při hrách v naší velké obecní tělocvičně, druhý den jsme navštívili Aquacentrum a zámek v Bruntále, večer následovala diskotéka, třetí den pak týmová soutěž na téma "Rozdíly mezi městem a venkovem".
 
A teď - 21. - 23. května - přišel čas, abychom my oplatili návštěvu a zajeli se podívat, jak to vypadá ve velké škole v hlavním městě.
Škola na Veronském náměstí je nová velká sídlištní skola s více než 600 žáky (jen oddělení školní družiny má devět). Po příjezdu v úterý jsme se ubytovali ve školní družině a s kamarády si zahráli na školní zahradě spoustu her, paní vychovatelka nám k tomu ugrilovala večeři. Druhý den po snídani jsme vyrazili do ZOO v pražské Tróji, kde jsme také poobědvali. Bohužel nás déšť donutil k předčasnému ukončení návštěvy kolem 14. hod. Odpoledne jsme si trošku odpočinuli, protože po 17. hod. jsme měli objednaný vstup do herny Tarzánie - tam jsme si to také parádně užili. Třetí den jsme si naplánovali výlet na Petřín - nejprve lanovkou na kopec a pak vystoupat 299 schodů na petřínskou rozhlednu. Podívali jsme se z výšky, jak je Praha velká a krásná. Hned vedle rozhledny jsme pak prošli zrcadlovým bludištěm. Oběd jsme ochutnali ve velké školní jídelně a pak už batohy na záda a hurá domů. Některé děti se spolu těžce loučily, ale nedalo se nic dělat - poslední zamávání a pak honem na vlak.
Kromě  všech atrakcí jsme si také užili cestování - rychlíkem, metrem, tramvají, velkými autobusy s "harmonikou" uprostřed, lanovkou.
Při hodnocení celé akce musíme udělit dvě pochvaly - paní učitelce, dětem z Prahy a jejich maminkám za péči - buchty od nich jsme dojídali ještě v pátek o svačinové přestávce.
Druhá pochvala patří dětem z Ryžoviště za vzorné chování a disciplinovanost při cestování - nikdo se neztratil, nezabloudil ani nezranil, takže SUPER VÝLET!!!
 
Pár fotek zde: V Praze