Předškoláci na soutěži Zelený lísteček v Břidličné

Letošní ekologicky zaměřená soutěž Zelený lísteček pro děti mateřských škol našeho regionu se uskutečnila v úterý 27.3.2018 v prostorách ZŠ Břidličná. Do soutěže šestičlenných družstev se přihlásilo 6 soutěžních týmů - jednalo se o děti z MŠ Břidličná, MŠ Janovice, MŠ Moravskoslezský Kočov a MŠ Ryžoviště. Soutěžní úkoly byly velmi pestré a zajímavé - na 11 stanovištích děti např. poznávaly stopy zvířat, správně třídily odpad, stavěly z kinetického písku, nakoukly do mikroskopů, poznávaly části těl živočichů, otestovaly svůj čich i chuť.

Po ranním přivítání stihli někteří ještě trošku posnídat, jiní si vyzkoušeli skládání mapy ČR a pak se všichni neohroženě pustili do zdolávání soutěžních úkolů. A protože závodníkům při plnění úkolů pořádně vytrávilo, dali se pak s chutí do připraveného občerstvení. Po chvilce odpočinku zpestřeného pohádkou, se už všichni nemohli dočkat, jak celé klání dopadlo. Vítězi letošního ročníku Zeleného lístečku ale byli vlastně úplně všichni! Všichni byli po zásluze odměněni - čekaly na ně diplomy, medaile, knižní dárky, cukrovinky i originální dokreslovačky, které pro malé kamarády vytvořili žáci ZŠ Břidličná.

Ale to ještě není vše. Ve zbytku času se děti podívaly do školní mini zoo, v níž se mohly setkat s jedenáctidenními mláďaty zakrslých králíčků, pohladit osmáky, činčily, ale i odrostlá mláďata morčat.
Celé setkání probíhalo v příjemném kamarádském duchu, takže se už těšíme na další společné akce.
Děkujeme také realizačnímu týmu pod vedením p. učitelky Děrďové za pozvání a vzornou péči o naše předškoláky.

Fotogalerie: Předškoláci v Břidličné