Zpráva o lyžařském výcviku v Nové Vsi

V pondělí 29. ledna 2018 vyrazila naše škola na třídenní lyžařský kurz na chatu Slunečná v Nové Vsi. Naši výpravu tvořilo družstvo lyžařů a několik nelyžařů - bobistů. Přestože sněhové podmínky nebyly ideální, užili jsme si lyžování, bobování i stavění sněhuláků. Nedostatek sněhu neumožnil používání sjezdovky v místě našeho ubytování, proto malí lyžaři jezdili do 7km vzdáleného skiareálu Čerťák.

Většinu našich lyžařů tvořili úplní začátečníci. Všechny své síly ale napnuli k nácviku plužení, brzdění a přenášení váhy a všichni byli moc pilní a poslušní učedníci. Věnovali se jim pan učitel Honza Franek, lyžařský instruktor Michal a studentka Markétka. S jejich pomocí už druhý den všechny děti lyžovaly na velké sjezdovce. Nahoru je několikrát vyvezla lanovka, což byl určitě velký zážitek a dolů sjížděli v úhledných obloucích. 

Oddíl „bobistů“ se zatím důkladně seznámil s okolím chaty. Pořádně jsme se prošli, vyzkoušeli jsme dva dobré sáňkovací svahy, postavili jsme sněhuláky. V úterý odpoledne jsme jeli s našimi lyžaři na Čerťák, podívat se, jak jim to jde. A ani tentokrát boby nezahálely. Podívejte se na fotky a video.

Večery patřily hrám na chatě. Děti ukázaly, na co mají talent ve hře Parlament, zahráli jsme si na upíry a spoustu dalších oblíbených her ověřených už z družiny. Jeden večer jsme věnovali soutěžnímu klání mezi družstvy s názvem Šikulové. V jedenácti disciplínách děti předvedly svoji šikovnost, postřeh, rychlost, ale také vědomosti. Zvítězili Mravenci, ale jen s velmi malým náskokem před týmem Diblíků a Kyblíků. Stříbrňáky utržené v jednotlivých disciplínách pak soutěžící vyměnili v improvizovaném krámku za sladkosti. 

Kluci určitě nezapomenou na ranní rozcvičky před chatou, kterých byly slečny pro tentokrát ušetřeny.

Ubytování bylo pohodlné, jídlo chutné a až na jeden od zmrzlého sněhu odřený čumáček a pár natlučených pozadí jsme se zdraví a v pořádku vrátili do Ryžoviště.  

Fotografie z výcviku na tomto odkazu:

www.kizoa.com/Movie-Maker/d170346712k9121267o1/lyask-vcvik-1

www.kizoa.com/Movie-Maker/d170363167k2575222o1/lyk-hry